piątek, 2 stycznia 2009

nowy rok, nowy blog

Czuwaj!

Początek roku sprzyja podejmowaniu postanowień, chcemy się zmieniać, poprawiać nasze życie. Jednym z moich postanowień jest to by częściej zamieszczać posty. Na nowy rok proponuję też nowe oblicze techniczne bloga. Mam nadzieję, że te zmiany odpowiadają choć w części na Wasze sugestie.

Zakończenie kolejnego roku uświadamia nam o nieubłaganym upływie czasu. Jan Paweł II na rynku w Wadowicach podczas jednej z pielgrzymek żartobliwie powiedział „czas ucieka, wieczność czeka”. Nasz komisarz federalny Jacques Mougenot z kolei często powtarza, że z biegiem lat czas płynie szybciej. Coś w tym jest. Tak czy inaczej, czas jest skarbem. Nasz czas nie należy do nas, to jak z talentem, który można pomnażać lub zakopać w ziemi. Wszyscy znamy ten cytat z ks. Twardowskiego „śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Tak, ten kto kocha, musi się śpieszyć, kto kocha ludzi, temu nie może zbywać czasu, za dużo jest do zrobienia.

Dobrym postanowieniem na nowy rok może być lepsze wykorzystanie czasu. Na filmie „Świadectwo” kard. Dziwisz opowiada, że Jan Paweł II czasami czytał dwie książki równocześnie, jedną trudniejszą sam a drugą, lżejszą ktoś czytał mu na głos. Czy też taki G.K. Chesterton, wybitny angielski pisarz i apologeta chrześcijaństwa, pisał książkę sam na maszynie do pisania i jednocześnie dyktował artykuł prasowy swojej sekretarce. No tak, ale to przecież byli giganci. A my? Otóż, my też możemy walczyć o lepsze wykorzystanie swojego czasu. Jak? Niech każdy zastanowi się sam. Dobrą ideą jest łączenie czynności (np. obieranie ziemniaków i rozmowa przez telefon) czy słuchanie na mp3 ciekawych wykładów w obcym języku podczas jazdy komunikacją miejską czy w innych okolicznościach (co praktykuje np. nasz dyrektor Hoboka).

Z innych rzeczy: nie do przegapienia ostatni list biskupów polskich odczytywany w poprzednią niedzielę podczas mszy św. Wspaniałe, prawdziwe, proste i zdecydowane słowa. Po wysłuchaniu tego listu czułem spontaniczną wdzięczność dla pasterzy naszego Kościoła. Poniżej link.

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x17191/biskupi-do-polskich-rodzin-nie-bojmy-sie-adoptowac-dzieci/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz